Hüseyin KARA
Doğum Tarihi/Yeri : 18 Temmuz 1978 / İstanbul
Çalıştığı Yer :: Colgate Palmolive Temizlik Ürünleri ve San.A.Ş.
Sevdiği Uğraşlar : Seyahat etmek, ping-pong ve basketbol


Haziran 2002 konserinden sonra müzik çalışmalarına ara verdim. Bu dönem içerisinde askerlik görevimi tamamladım. Erzurum da hayatımın en soğuk kışını geçirdim.

27 Ağustos 2006 da Selcen Karadağ ile evlendim.

Hep Birlikte Müzik isim babası olarak ilk konserden bu yana çalışmalara destek vermekteyim.Bundan sonra da en büyük destekçilerinden bir olacağım. Daha çok teknik destek....

Toplum olarak en büyük eksiklerimizden biri özgüven. Müzik sevenlerin genç yaşta, sahip oldukları becerileri sevdikleriyle paylaşabilecek bir ortam bulabilmeleri bu açıdan çok önemli.

Başlarken amacımız hep birlikte müzik yapmak ve müziğin tadına varmaktı. Dileğim bu aktivitenin her yıl daha da büyümesi ve daha geniş kitleleri içine alması.

Hüseyin

İlk, orta ve lise eğitimimi İstanbul’da tamamladım.
Bu 11 yıllık sıkıcı İstanbul günlerinden sonra yüksek öğrenim yapmak üzere Eskişehir’e gittim. Anadolu Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümünü bitirdim. Oto kod A.Ş.de 1,5 yıl çalıştıktan sonra, Colgate – Palmolive de bilgi işlem uzmanı olarak çalışmaya başladım.
Bu geçen yaklaşık 20 yıllık dönemde en büyük hayalim gitar çalmaktı. Günlerden bir gün, iş arkadaşlarımdan birinin dünyanın en iyi müzik öğretmeni olduğunu öğrendim.
Derhal bu büyük hayalimi gerçekleştirmek üzere harekete geçtim. Yaklaşık 6 aydır kendisinden ders alıyorum.İşlerimden zaman bulabildiğim günler, en az 1 saat kadar gitar çalıyorum.