Gizem YURDAKUL
 

Doğum Tarihi/Yeri

29 Ocak 1991

Anne

Nuray Yurdakul

Baba

Mümtaz Yurdakul

Okulu

Ümraniye Anadolu Lisesi

Sevdiği uğraşlar Mitoloji,astronomi, şiir yazmak, tenis
Gizem  : Çok güzelim- çok akılıyım-çok zekiyim- çok sempatiğim- çok bağımsızım- çok kıskancım- çok bencilim- çok benmerkezciyim kısacası çok mükemmelim; Şaka bir yana kendimi severim.Piyanomu da severim. Piyano benim için hayatımın her evresinde benle birlikte olmuştur, ama bazen uzak bazen yakın bir dost gibidir.Tıpkı imkansızlıklardan dolayı görüşemeyen iki eski dost gibi, buluştuklarında coşkuyla bıraktıkları yerden başlayan iki eski dost… OKS ve ardından St Joseph ‘de Fransızca ile boğuşmam, aramıza giren en büyük engellerdi fakat şimdi bu engeller kalktı ve artık ona zaman ayırabildiğim için mutluyum.


Mümtaz : Gizem hem benim hem de annesi için çok önemli ve kıymetlidir. Her aile gibi biz de onun hayatta çok başaralı olması için her konuda elimizden geleni yapar, yaşadığımız hayattan edindiğimiz tecrübelerin ışığında doğruları aktarmaya çalışırız.Eğer verilenleri kabul eder, özümserse hayatta çok başarılı olacağına son derece eminim. O hedeflerine ulaşabilecek kapasitede bir çocuktur. Hayallerinde önemli insanlar arasına yer almak vardır.Bir gün kızımın da önemli bir insan olup vatanı ve milleti için iyi işler yapacağına inanıyorum.Bütün beklentimiz- hayatın çok gayret gösterilmediğinde insanlara cömert davranmadığını- görebilmesi ve hayat trenini kaçırmamasıdır. Onu çok seviyoruz ve bu sevgimizin onun hayali olan tıp mesleğinde de müziğinde de başarısını tetikleyeceğini umuyorum.


Nuray : Özgür ama gelenekçi;zeki ama tembeldir.Doğa sevgisi çok güçlü olup,bunun uzantısında narsist olması kaçınılmaz ama hoştur.İyi çocuktur; davranışları terbiye sınırlarını hiç aşmaz ama haksızlıklar karşısında, kendisi ile bağlantısı olmasa bile sessiz kalamaz. Kendiyle barışık,hareketli,sosyaldir.Sevmediği bir şeyi güç sınırları içinde olsa da yaptırmanıza imkan yoktur,kişilik. Müzik hep hayatındadır ama tembelliği ağır bastığı için, bu alanda Gizem’in olması gereken yerde olmadığını düşünüyorum.Beş yaşında tanıştığı piyano onun hep bir parçası oldu ama hiçbir zaman birinci sıra gayesi olamadı. Hep uzun aralarla çalışmalarını aksattı.Kızımın her genç gibi büyük hayalleri var. Bu hayallerin içinde piyano sanırım yalnızca “hobby” olarak kalacak. Gizem’in tüm hayellerini gerçekleştireceğine inanıyorum. Son olarak Gizem’in müzik hayatında çok önemli rolü olan İkbal öğretmene çok teşekkür ediyorum.Sevecenliği ve hoşgörüsü ile tembel kızımı piyano başına çekebildiği için ona minnetarım. 
                                                                                                            Ekim 2006

**********************************************************

Gizem :  Cumhuriyet ilkokulunda 5.sınıf öğrencisiyim. 1996’de piyanoya başladım. 3 yıl yaz tatilleri dışında Marmara Üniversitesi öğretim üyes, Sibel Atal’dan ders aldım. 1999’da ara verdim. Piyano hayatımda birinci planda olmasa da; ondan tamamen vazgeçmek beni mutsuz etti. Bu yüzden 2001 yılında İkbal öğretmenimle tekrar piyano derslerine başladım ve şu an çok mutluyum.  Şiir, astronomi, mitoloji ve piyanomu seviyorum.
                                                    
                                                                            „Hep Birlikte Müzik-II" 15.Haziran.2003