Beste AKKOYUNLU

16 yaşındayım. Şişli Terakki Lisesi 10. sınıf öğrencisiyim.

Müzik hayatımda çok özel bir yere sahip. Müzik olmasaydı yaşayamazdm diye düşünüyorum. Müzik heryerde var, geçen saniyelerde, rüzgarın sesinde, günün ritminde ... ben onu duyuyor onu arıyorum.

Her türlü müziği dinliyor ve seviyorum.

Şişli Terakki'ye 5.sınıfta başladım. O yıl koroya seçildim. Müzik öğretmenimiz Esna Mutlu, okulumuzun bilinen talaş gününde yıl sonunda konserimiz olacak deyince birden piyano çalmak istedim ve okulda piyano dersi almaya başladım.

Heveslenmiştim. 3 yıl boyunca, ben 5., 6. ve 7.sınıftayken her yıl konsere katıldım. Son konserimizde Bach'ın Marcia piyesini hatalı çalınca hevesim kırıldı. Bu olaydan sonra piyano çalmayı bıraktım. Aslında öğretmenim çok disiplinli ve iyi bir öğretmendi. Bu arada LGS sınavlarına hazırlık vaktimin çoğunu almaya başladı.

Müzik derslerimizde arkadaşlarım piyano çalınca tekrar çalmak istedim ve bu yıl piyano derslerine yeniden başladım. Ancak şimdi de ÖSSye hazırlandığımdan vakit bulmakta zorlanıyorum. Müzikte hedefim zor ve duygusal parçaları güzel bir şekilde yorumlayarak çalmak, tabii ki hata yapmadan

Şu an hayatımda derslerimden ve piyanodan başka bir uğraşım yok, çünkü başka şeylerle uğraşmak için zamanım yok. İki yıl yaz okulunda tenis oynadım.1 yıl da tiyatro çalışmalarına katıldım; ancak sahne alacak kadar birikimim olmadı tiyatro konusunda. Rol yapmayı sevmiyorum açıkcası. Ayrıca kitap okumayı, sinemaya gitmeyi ve seyahat etmeyi çok seviyorum. Zamanımın çoğu internette geçiyor. Görevli olduğum bir forum var. Ders çalışmaktan fırsat kaldığında orda düzenlemeler yapıyorum.

Piyano Öğrencisi
Kasım 2004