Barış BAHÇECİ

12.04.1973 İstanbul doğumlu. Babası Sabri Bahçeci'nin müzik sektöründe ticaret yapması sayesinde, liseyi bitirene dek boş vakitlerini Unkapanı'nda babasının yanında çalışarak değerlendirdi. Müziğe ve müzik sektörüne yakın olmasının en önemli sebeplerinden biri bu oldu. İlkokul sıralarında Yücel ve Yıldız Elmas'tan Solfej ve Mandolin dersi aldı ve ilk konserini verdi.

Ortaokula Özel Kültür Koleji'nde başladı, orta okulun sonlarına doğru kendi tiyatro grubunu kurdu, aynı zamanda da lisanslı olarak amatör atletizmle uğraştı. 1991'de Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünü kazandı. BÜMK korosunda tenor olarak koristliğe başladı.

Suat Arıkan'dan şan ve solfej dersleri aldı. Daha sonra BÜMK yönetim kurulunda ve korolar koordinatörü olarak görev aldı. Aynı yıl Haluk Polat başkanlığında 12 kişi Ychorus vokal grubunu kurdular. Yakın zamanda ise Mustafa Kemal Öztürk ile Badem grubunu kurdu ve grup Devrim Ünay, Emrah Tokalaç ve Mert Özdemir'in katılımıyla zenginleşti. Şan ve solfej derslerine Zehra Belevi'yle devam etti.B.Ü.'den mezun olduktan sonra bir ithalat firmasında çalışmaya başladı. ODTÜ Fels. Bölümü'nde lisansüstü programına girdi. Aynı sene Engin Gürkey'le perküsyon derslerine başladı ve bir yıl çalıştı. 2000 senesinde lisansüstü programından ayrılıp bir senelik askerlik hizmetini Malatya'da yerine getirdi.

Askerden geldikten sonra önce Dekorem LTD şirketinde satış & pazarlama departmanında, sonra da Akbank'ta uzun süre çalıştı. Bu esnada perküsyoncu ve gitarist olarak birçok barda sahne aldı. Onur Türkmen'le armoni ve gitar teknikleri üzerine çalıştı.

Hep Birlikte Müzik III - 17.Haziran.2004 „Hep Birlikte Müzik-III" 17.Haziran.2004- İstanbul TAŞODA SES TASARIM PRODUKSYON e-mail: info@tasoda.com www.tasoda.com