Sevgili Çocuklar;

Hayattaki en önemli şey okul veya iş başarısı mıdır sizce?

Hayatta başarılı olmak bir bütündür aslında ve temeli çok küçük yaşlarda atılır. Keşke kocaman tecrübeler ile küçük çocuklar olabilsek. Ama olamayız. O zaman biz çocuklar için en doğru yol önce ailelerimizin sonra çevremizde bize yol gösteren büyüklerimizin bize aktardığı tecrübelerden faydalanmaktır.

Eğer aileniz müzik ile sanatsal olarak uğraşma fırsatı veriyorsa sakın kaçırmayın. Bu keyif ile kazanacaklarınız tüm hayatınızı keyife çevirecektir.

Yaşamda herkes eşit şartlara ve şanslara sahip olamıyor ne yazıkki. Bunun içinde bize sunulan özel fırsatlara ve faaliyetlere sahip çıkmamız gerekiyor.

Şimdi biraz düşünelim kendi hayatlarımızdaki ayrıcalıklarımızı ve bunların bize ileride sağlıyacağı katkıları.

Tüm bunların farkında mıyız ve değerini bilerek adımlarımızı hızlandırabiliyor muyuz?

Evet ise SÜPER!!!

Eh ise biraz daha düşünmemiz ve motive olmamız gerekiyor demek ki

Cevabın her ne olursa olsun; şimdi bir daha düşünme ve hedefleri değerlendirme zamanı olsun.

MOTİVASYON MASALLARI bakalım hoşunuza gidecek mi?

Pekçok insanın kafasında bir hedef vardır, fakat ona ulaşmak için adım bile atmazlar. Neden? Zihinlerindeki yanlış inançlar, masallar yüzünden. Aşağıdaki bölümde, başlıca yanlış inançlar ve neden onlardan sakınmanız gerektiğini bulacaksınız.

Beceremem, onu yapamam
Evet, yapabilirsin! Diğerleri ne yapabiliyorsa, sen de yapabilirsin. Aynı büyüklükte beyin, aynı iki kol ve bacak, her gün aynı zaman diliminde yaşayan kadın yada erkek tarafından yapılmış olan tüm olağanüstü şeyleri, sen de yapabilirsin.

Yarın başlarım
Belki, yapamazsın. Bugün yapabileceğin şeyleri asla erteleme. Yarın garanti değil ve geleceğin ne getireceğini kimse bilmiyor. Yalnızca şu andan eminsin. Buradasın ve hedeflerine laşabilirisin.
Bu benim için doğru olmayabilir
Uğraştığınız şeyin sizin için en iyisi olduğundan hiçbir zaman %100 emin olamazsınız. Çünkü sürekli yenilenir ve değişir. Hedefe yürürken pek çok kere yol değiştirirsiniz. Mükemmel fırsatlar kapınızı çalana kadar beklemeyin. Harekete geçin.

Çeviri ve adaptasyon Ergün GÜLER tarafından yapılmıştır.
Kaynak : Büyük oranda http://www.motivation123.com/free-kit.html adresinden yararlanılmıştır.

Başarısızlık düşüncesini beynimizden silerek hep ileriye bakmak ve hedefe ulaşmak için gerekeni yapmak tüm hayatımız boyunca bizi mutlu ve başarılı kılacaktır.

Bunun için gereken ise;

Planlı ve disiplinli çalışmak.

Bu sistem ile çalışınca belki de herkesten daha az vakit harcayarak daha fazla yol alınabilir.

İşte size bunu anlatan bir öykü;

*BALTAYI BİLEMEK

Bir ormanda iki kişi ağaç kesiyormuş. Birinci adam sabahları erkenden kalkıyor, ağaç kesmeye başlıyormuş, bir ağaç devrilirken hemen diğerine geçiyormuş. Gün boyu ne dinleniyor ne öğle yemeği için kendine vakit ayırıyormuş. Akşamları da arkadaşından bir kaç saat sonra ağaç kesmeyi bırakıyormuş. İkinci adam ise arada bir dinleniyor ve hava kararmaya başladığında eve dönüyormuş. Bir hafta boyunca bu tempoda çalıştıktan sonra ne kadar ağaç kestiklerini saymaya başlamışlar. Sonuç: İkinci adam çok daha fazla ağaç kesmiş. Birinci adam öfkelenmiş :

· "Bu nasıl olabilir? Ben daha çok çalıştım. Senden daha erken işe başladım, senden daha geç bitirdim. Ama sen daha fazla ağaç kestin. Bu işin sırrı ne?" İkinci adam yüzünde tebessümle yanıt vermiş :

· "Ortada bir sır yok. Sen durmaksızın çalışırken ben arada bir dinlenip baltamı biliyordum. Keskin baltayla, daha az çabayla daha çok ağaç kesilir."

Kendimizi geliştirmek, baltamızı bilemektir. Kendimize zaman ayırıp,yaşamımızı objektif bir bakışla gözden geçirmektir. Zayıf bulduğumuz alanlarımızı geliştirmek için çaba göstermektir. Bu zihnimizin, ruhumuzun karakterimizin güçlenmesi için olmazsa olmaz bir koşuldur.

Sakın unutma ki “ Denemeden yapıp yapamadığını bilemezsin “


Sunay Zengin
10.Haziran.2010