HEP BİRLİKTE MÜZİK I

 Piyano, Gitar ve Keman Konseri

Konser Davetiyesi Konser salonunda Hep Birlikte Müzik adı altında düzenlediğimiz ilk konserimiz 16.Haziran 2002'de Terraki Vakfi Özel Şişli Terakki Lisesinde oldu.

Babalar gününde gerçekleşen bu ilk konserimizi sevgili babalarımıza armağan ettik Konser sponsorlarımız : - Dabko Mar Denizcilik,Acentelik, Marina İşletmeleri A.Ş. - Fener Deniz Taşımacılığı ve Ticareti A.Ş. - Colgate Palmolive Haci Şakir Temizlik Üzünleri A.Ş.ve - Lizst Müzik Evi oldu.
 
Misafir sanatçılarımız : - Sn. Mahide Gül Göbelez - Soprano - Sn. Prof. Cemalettin Göbelez - Keman - Sn. Ali Cem Çehreli - Gitar Sunuculuğumuzu ise Sn. Sim Atlı ve Sn. Zeynep Dilbaz üstlendi. Konser organizasyonu hakkında bilgi vermek amacı ile konser kitapçığı hazırladık. Kitapçıkta konserimizin amacını, konserde kullandığımız enstumanların tarihçesi; dilimize çevirisi Ayşe ve İmdat Yılmazı tarafından yapılan, Muhtar Şahanov'a ait ve UNESCO'nun 2000 yılı ödülünü kazanan "Uygarlığın Yanılgısı" adı siir romanından müzik ile ilgili yazısı yer aldı.

Ayrıca konsere katılan misafir sanatçı ve öğrencilerimiz ile röportajlara yer verdik. Yapılan röportajlarda dinleyicilerle paylaşımlarını arttırmaları için onlara sahnede sunduklarının haricinde sözcüklerle de kendilerini ve müziğe bakış açılarını ifade etmelerini istedik. Konser davetiyesi ve kitapçığın kapağında kullanılan "Tezhipli Müzik Esintileri" adlı eseri ve bu sanat ile ilgili açıklayıcı röportajı için Sn.Suna Mutlu'ya bir kez daha teşekkur etmek istiyoruz.

Müzikle ilgili yazıları ile Dabko Mar Yönetim Başkanı Sn. Ismail Hakkı Mutlu, Colgate Palmolive İnsan Kaynakları Direktörü Sn.Cihangir Kavuncu, öğrencilerimiz Cemre Zor ve Deniz Dilbaz kitapçığa ayrı bir renk kattı. Bunları sizlerle Müziğe dair bölümünde sizlerle bir kez daha paylaşmak istiyoruz.

Bu kitapçığın metin düzenlemelerini Deniz Dilbaz'a, görsel tasarımını Hüseyin Kara ve Ecevit Kaya'ya; konser esnasında işik-sahne ve ses düzenlemesini üstlenen Serkan Altan'a da bir kez daha teşekkur ediyoruz.
 
Konser sponsorlarımız, sahne alan ve teknik destek veren herkese "Müzikle kurduğun dostluğu yaşamın her anında sürdürebilmen dileği ile... " temennisi ile bu günü hatırlamaları için plaket verildi.